www.v-tomasek.com
Přejít na obsah

Miluju řecké kozy!

Vladislav Tomášek
Vytvořil v Zakynthos - deník delegáta ·

Před pár dny jsem prohlížel svůj archiv fotografií a zjistil jsem, že aniž bych tak činil záměrně, velká část fotek pořízených za poslední léta v Řecku, patří kozám a kozičkám, různých druhů i barev. Od malých kůzlátek, až po opravdu velké dospělé kozy, kterých by jste se jistě po setmění zalekli, v domnění, že se blíží Vaše poslední hodinka a stvoření s ďábelským výrazem si právě přišlo pro Vaši duši.
Malé kozičky, kůzlátka, bývají většinou neskutečně hravá a místy též příšerně drzá, s oblibou si prohlížejí vaše tašky a baťůžky, kde pokaždé najdou nějakou tu lahůdku, či předmět, do kterého se bezmezně zamilují a odmítají Vám jej vydat zpět. Mezi oblíbené kůzlečí hračky patří například mobilní telefony, klíče, peněženky či mapy všeho druhu. Jednou jsme chtěli kozičku s výrazem raubíře uctít salátem z obložené bagety, kdepak, po přičichnutí k salátu se oklepala a mírně zašklebila, zato vůně šunky jí zlákala, bylo vidět, že šunku rozhodně nejí poprvé v životě, neboť si bravurně a s rychlostí blesku poradila s vykradením obou plátků.
Jinde mě zase zarazila cedule s nápisem „Pozor, neparkujte svá auta pod stromy, stoupají po nich kozy“. Nejdříve jsem nechápal, ale poté jsem se na vlastní oči přesvědčil, že tato cedule má opravdu smysl. V olivovém háji měly kozy již okousané všechny větve, na které dosáhly, no a pokud někdo zaparkoval své auto pěkně ve stínu pod stromy, kozí gauneři nelenili a použily aut jako žebříků, aby se dostaly ke své oblíbené olivové pochoutce. Na střeše zaparkovaného krásného nového Audi A4 se olivovému obžerství oddávaly dokonce čtyři kozí strávnice a zdálo se, že jim náramně chutná, jen bych rád viděl majitele zmíněného vozu po návratu z pláže ;-)


Také se příliš nevyplatí nechávat otevřené dveře u Vašeho automobilu, i když si jen na minutku někam odskočíte. Pokud jsou poblíž zvědavé kozí slečny, musíte počítat s tím, že ihned po Vašem odchodu započnou s průzkumem Vašeho vozu a Vám se může stát, že po návratu najdete na místě spolujezdce nechtěného pasažéra, či kozí stopařku, kteří Vás již nemíní pustit zpět do Vašeho vozidla. U těch nejdrzejších z kozích chuligánů se též může probudit touha po řízení, kopýtkem pak bravurně zařadí neutrál, a pokud jste nezatáhli ruční brzdu, může ďábelská kozí jízda započít.
Řecko je pro milovníky koz opravdu zemí zaslíbenou, jejich drzé „kukuče“ na vás zírají prakticky všude a na každém kroku. Pokud máte rádi kozy, kůzlátka a kozičky stejně tak, jako já, neváhejte a přijeďte za námi do Řecka, zde se pro každého kozího fandu jistě nějaké ty kozičky najdou a to na vyfocení, nakrmení nebo i k podrbání, sám vím, že to mají kozí holky ze všeho nejradši ;-)

1 komentář
Průměrné hodnocení: 115.0/5
Test
2018-02-21 22:35:29
Test

+420 776 230 496
+30 6946 133 918

admin@v-tomasek.com
Vladislav Tomášek © 1999 - 2018
Návrat na obsah