www.v-tomasek.com
Přejít na obsah

Země, kde „ne“ znamená „ano

Vladislav Tomášek
Vytvořil v Zakynthos - deník delegáta ·

V posledních dnech se různými médii šíří různé "zaručené" zvěsti o situaci v Řecku. Za pár dní už to budou dva měsíce od začátku sezóny a našeho příjezdu do Řecka, zažili jsme zde již dvě generální stávky a spoustu malých lokálních stávek, ani jedna z nich však ani v nejmenším neměla vliv na turisty, kteří tráví v této zemi svou dovolenou. Nemusíte mít sebemenší obavy před svou cestou do Řecka, nebo se bát o hladký průběh Vaší dovolené. Řekové jsou si plně vědomi toho, že turismus je jedna z věcí, které potřebují k přežití své „ekonomické krize“ a snaží se všemožnými způsoby turistům jejich dovolenou zpříjemnit. I přes zvýšení DPH a spotřebních daní se ceny v supermarketech i tavernách udržely na stejné úrovni jako v minulých letech. Ceny některých služeb či výletů šly oproti minulým letům naopak ještě dolů. Není se čeho bát, Řecko Vás přivítá s otevřenou náručí, stejně tak, jako v minulých letech.

Pokud jde o stávkování, je to jeden z oblíbených řeckých „národních sportů“, který patří neodmyslitelně k řecké mentalitě, stejně tak, jako gyros do pity. A když už jsme u té řecké mentality, před pár lety jsem slyšel krásnou a výstižnou definici, která Řecko dokonale popisuje:

„Do Řecka se nejezdí za komfortem a luxusem, místo dokonalých služeb se zde turista nezřídka setkává s improvizací. Chybějící dokonalost však odčiní nenucená řecká pohostinnost a bezprostřední přátelské chování. Řecko si Vás podmaní především nádherným mořem, úchvatnou krajinou a rozmanitostí svých kulturních památek. Typická jídla řecké kuchyně, ovoce, posezení při skleničce v taverně s řeckou hudbou Vám přiblíží styl života současného Řecka a dá nahlédnout do řecké filosofie, podle které se člověk narodil k tomu, aby se radoval ze života…“

Mnozí „řeckofilové“ a lidé co do této země pravidelně jezdí trávit svou dovolenou, se s těmito slovy jistě ztotožní.

ŘECKO - ZEMĚ BOHŮ, OLIV A BÁJÍ – ZEMĚ, KDE „NE“ ZNAMENÁ „ANO“
Bez komentářů

+420 776 230 496
+30 6946 133 918

admin@v-tomasek.com
Vladislav Tomášek © 1999 - 2018
Návrat na obsah